دستگاه قطعه شویی ماشین ابزار

دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک چیست؟ و چطور کار می کند؟
سپتامبر 9, 2020

دستگاه قطعه شویی ماشین ابزار

دستگاه قطعه شویی

گروه تولیدی ماشین ابزار ارائه دهنده برترین و با کیفیت ترین انواع دستگاه قطعه شویی هستند.

در مطالب قبلی شما را با نحوه تمیز کردن دستگاه قطعه شویی آشنا کردیم و اطلاعاتی در این خصوص در اختیارتان قرار دادیم.

در ادامه همراه ما باشید تا در مورد این نوع دستگاه ها اطلاعات بیشتری به دست آورید.

انواع دستگا قطعه شویی

تمیز کردن قطعات صنعتی یکی از جنبه های اساسی بسیاری از مشاغل در زمینه هایی مانند پزشکی، خودروسازی، هیدرولیک، هواپیمایی و ساخت است. با این حال، یافتن واشرهای قطعات صنعتی با کیفیت بالا که هم کارآمد باشند و هم مقرون به صرفه باشند، کار دشواری است. ما پیشرفته ترین فناوری نظافت صنعتی را در اختیار شرکت ها قرار می دهیم. دستگاه های ما اطمینان حاصل می کنند که قطعات و اجزای شما همیشه در اوج شرایط هستند.

قطعه شویی

همچنین اگر می خواهید در مورد دستگاه قطعه شویی اولتراسونیک اطلاعاتی به دست آورید مطالب قبلی را مطالعه کنید.

شوینده قطعات با سبد گردان

اگر مشاغل شما به سیستم تمیزکاری نیاز دارد که از فناوری اسپری و سیلاب استفاده می کند، واشرهای چرخشی راه حل مناسبی هستند. این دستگاه ها ترکیبی پویا از اسپری، سیل و فناوری تمیز کردن اولتراسونیک را برای شستشوی ماشین آلات و قطعات پیشرفته طراحی کرده اند. با کار کردن با حداکثر سه مخزن با ظرفیت بالا، این واشرهای چرخشی چرخ دستی بارهای با حجم زیاد را بدون از دست دادن کیفیت کاملاً شستشو می دهند.

دستگاه کابینتی استیل

دستگاه کابینتی از جنس استنلس استیل موجود در اندازه ها و پیکربندی های مختلفی وجود دارند که آنها را به گزینه ای عالی برای بسیاری از مصارف صنعتی تبدیل می کند. این ماشین ها می توانند برای کاربردهای منحصر به فرد شما سفارشی و ساخته شوند. دستگاه های کابینتی ما در مدلهای جمع و جور، تک، چندتایی و خاص ارائه می شوند که هر یک از مزایای مختلفی برخوردار هستند.

دستگاه قطعه شویی

سیستم های حرارتی

سیستمهای حرارتی در مقایسه با سایر دستگاه های قطعه شویی صنعتی بی نظیر هستند به این معنا که از سیستمها و فناوریهای مختلفی استفاده می کنند فرآیند حرارت بسیار پیچیده تر از سایر سیستم های تمیز کردن است. برای فلزاتی مانند آهن و فولاد و حتی پلاستیک، حرارت غیر قابل تعویض است. این سیستم ها از آسیب دیدن ماشین آلات شما جلوگیری کرده و سیستم ها را به صورت روان کار می کنند.

سیستم های تمیز کننده و شوینده التراسونیک مدولار

سیستم های اولتراسونیک مدولار، شستشوی دقیق قطعات را برای کاربردهای مختلف ارائه می دهند. این ماشین ها با حداکثر پنج مخزن همراه هستند که هر کدام از آنها بین 8 تا 50 گالن است. خطوط تمیز کردن مدولار ما برای قطعات ماشین آلات، شیرآلات و اتصالات و سایر قطعات خودرو و هواپیما مناسب است. صرف نظر از اندازه کار شما، سیستم های تمیز کردن مدولار قطعات و اجزای شما را با کیفیت بالا شستشو می دهند تا در سطح بالایی کار کنند.

مشخصات دستگاه قطعه شویی حرارتی

این فرایند منحصر به فرد و زمان های چرخه سریع برای بلوک های منیفولد ماشینکاری شده، قطعات دقیق ماشینکاری شده و قطعات خاص خاص از لبه های تیز تا گرد به بهترین نتایج ممکن برسید.

شستشوی حرارتی چیست؟

ماده ای که باید برداشته شود به دلیل واکنش شیمیایی بین ماده و مخلوط گاز سوزانده می شود. برای این منظور، قطعه های کار در یک محفظه قطع کننده زنگوله قرار می گیرند که توسط یک صفحه بسته شده به صورت هیدرولیکی بسته می شود.

مخلوطی از گازها که به طور دقیق تعریف شده است، از طریق سیستم اندازه گیری گاز به محفظه رفع کننده خورانده می شود و توسط جرقه مشتعل می شود. دمای احتراق بعدی از 2500 تا 3300 درجه سانتی گراد (4532 تا 5972 درجه فارنهایت) است.

در این فرآیند، سوراخ به دمای اشتعال خود می رسد و با اکسیژن اضافی داخل محفظه رفع کننده واکنش نشان می دهد. این منجر به احتراق کامل سوراخ در عرض 20 میلی ثانیه می شود.

نکات کلیدی در خرید درستگاه قطعه شویی

اطلاعات زیر شامل نکات، بهترین شیوه ها و الزامات قانونی و موجود در قانون حفاظت از محیط زیست ایلینوی و عنوان 35 قانون اداری ایلینوی است که به شما در خرید دستگاه قطعه شویی کمک می کند.

1. نوع قطعات شستشوی قطعات خود را بشناسید.

از واشرهای قطعات معمولاً در عملیات ساخت یا نگهداری برای تمیز کردن قطعات یا اجزا استفاده می شود. واشرهای قطعات شامل واحدهای تمیز کننده سرد، مواد ضدعفونی کننده بخار و مواد ضدعفونی کننده نوار نقاله هستند. محلول های تمیز کننده استفاده شده در قطعات واشر شامل:

حلال ها. با حل کردن آلودگی، حلال ها تمیز می شوند. حلال ها شامل حلال های پایه نفتی مانند ارواح معدنی، حلال stoddard و نفتا و حلال های آلی مانند تری کلرواتان، تری کلرواتیلن، بنزن و زایلن ها هستند.

پاک کننده های آبی. پاک کننده های آبی محلول های مبتنی بر آب خنثی با pH یا قلیایی هستند که از بین می روند و آلودگی های سطح قسمت ها را از بین می برند. محلول های نیمه آبی که حاوی مقدار کمی حلال هستند نیز موجود است

2 . دسته بندی زباله های خطرناک و غیر خطرناک

در دستگاه های شستشوی قطعات از محلول های تمیزکننده استفاده می شود که در نهایت به مصرف می رسند و باید بازیافت شوند. واشرهای قطعات زباله های دیگری مانند، فیلتر و لجن تولید می کنند.

خیلی اوقات، امکانات به جای بازیافت زباله های موجود در محل، تخلیه زباله ها را به یک مرکز خارج از محل ترجیح می دهند. بسیاری از مقررات و طبقه بندی زباله های خطرناک وجود دارد که باید از آنها آگاهی داشته باشید.

در بسیاری از قطعات واشر از فیلترهایی استفاده می شود که باید به صورت دوره ای تغییر کنند. شما باید با استفاده از همان روشی که برای تعیین خطرناک بودن حلال خود تعیین کرده اید، فیلترهای مورد استفاده شما خطرناک هستند.

روغن بدون چربی ممکن است حاوی پسماندهای خطرناک باشد. با این حال، شما هنوز هم می توانید آن را به عنوان روغن استفاده شده مدیریت کنید.

دستگاه قطعه شویی

3. آیا زباله های خطرناک یا غیر خطرناک شما تجزیه و تحلیل شده است؟

اگر نمی توانید تشخیص دهید محلول تمیز شده یا سایر قطعات شستشو خطرناک است یا خیر، لازم است آنها را تجزیه و تحلیل کنید. سیستم های بازیافت شوینده، قابلیت اشتعال، pH، شوینده های خطرناک ذکر شده، فلزات سمی و مواد آلی سمی را آزمایش می کنند.

اگر نگران خروجی زباله های خطرناک خود هستید، به جای آن یک واشر قطعات با پایه آبی را انتخاب کنید.

تمیز کردن آب دارای مزایای زیر نسبت به استفاده از شوینده است

  • تولید و مدیریت زباله های خطرناک کمتر
  • قرار گرفتن کارگران در معرض مواد شیمیایی سمی کمتر است
  • عملکرد برابر یا بهتر نظافت
  • کاهش کار تمیز کردن با برخی از واحدهای تمیز کننده آبی
  • ظرفیت های تمیزکاری بزرگ
  • از بین بردن خطرات ناشی از آتش سوزی
  • عمر طولانی تر

4. از مقررات محلی آب خود مطلع شوید

محلول های تمیز کننده آب غیرمخلوص مصرف شده می توانند درصورت رعایت محدودیت تخلیه محلی یا با اجازه کار تصفیه عمومی محلی (POTW) به فاضلاب شهری تخلیه شوند. POTW ممکن است لازم باشد قبل از تخلیه فاضلاب، محلول تمیز کننده خود را درمان کنید. برای اطلاع از نیازهای آنها با POTW محلی خود تماس بگیرید. تخلیه محلول های تمیز کننده فاضلاب بهداشتی نیز نیاز به مجوز از Illinois EPA دارد.

تمیزکننده های شستشوی قطعات، چه شوینده و چه پاک کننده های آب، هرگز نباید به سیستم سپتیک یا فاضلاب آب طوفان تخلیه شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوزها و سایر مقررات مربوط به آب که برای کسب و کار شما اعمال می شود.

5. ماندگاری سیستم شستشوی قطعات را به حداکثر برسانید

پیشنهادات زیر برای استفاده از محلول های تمیز کننده دستگاه قطعه شویی کم خطر و به حداکثر رساندن عمر محلول از اقدامات مهم جلوگیری از آلودگی است. علاوه بر حفاظت از محیط زیست، پیشگیری از آلودگی می تواند هزینه های عملیاتی را کاهش دهد، از کارمندان محافظت کند و کارایی را بهبود بخشد.

تهیه قطعات دستگاه شوینده مناسب دستگاهی که در آن می توان قطعات، اجزا و تجهیزات کثیف را تمیز کرد، کار چندان ساده ای نیست که به نظر می رسد.

مانند هر قطعه دیگری از تجهیزات فروشگاه، همه دستگاه های شستن قطعات به طور یکسان تولید نمی شوند.

خرید دستگاه ماشین شویی

مراقب فناوری های اثبات نشده باشید. “هر روز فناوری های جدیدی ظاهر می شود که حضور فعلی در بازار ندارند و به درستی آزمایش نشده اند. بی کیفیت بودن آن ها می تواند تجارت شما را به خطر بیندازد. ”

مراقب قیمت گذاری خیلی پایین باشید. از اینکه زباله های شما به کجا می رود آگاه باشید. اگر قیمت برای واقعی بودن خیلی پایین تر است، ممکن است دفع زباله ها به صورت نامناسب انجام شود.

بدانید که مردم چه مدت در تمیز کردن قطعات صرف می کنند. “وقتی شرکت ها واقعاً این را اندازه گیری می کنند، معمولاً از از دست رفتن زمان کار و نشت سود شگفت زده می شوند.

خودکار کردن فرآیند تمیز کردن شما گاهی اوقات می تواند یک برد بزرگ برای شما و شرکت شما باشد.

مراقب هزینه های پنهان باشید. “این یک اتفاق بسیار نادر است که با مدیریت ماشین قطعه شویی خود در واقع باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. وقتی برای افزودن آن ها وقت بگذارید، بهترین تصمیم را برای تهیه کننده خواهید دید.”

برای خرید بهترین انواع دستگاه قطعه شویی با کارشناسان ما با شماره 02133879149 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 11 =